LOKNI

FILTERMAC se od 1.2.2023 mění na LOKNI. 

Filtrovaná voda do vlastní láhve

 

 

Dobrá zpráva pro všechny, kteří mají rádi filtrovanou vodu a zároveň chtějí odlehčit přírodě od zbytečných plastů. Na kolejích Blanice a Vltava najdete nově filtrační zařízení na vodu LOKNI, ze kterého si načepujete perlivou i neperlivou v prvotřídní kvalitě.
LOKNI je alternativou k balené vodě, která pomáhá šetřit PET láhve tím, že si chodíte pro vodu do vlastní lahve.

Jak čerpat? 

Studenti a zaměstnanci kolejí si stáhnou aplikaci LOKNI, zaregistrují se a vyberou tarif (Měsíčník, Lahváč nebo Rokáč). Cena je cca 1 Kč za 3 litry denně. Po otevření aplikace se ukáže QR kód, který jednoduše přiloží ke čtečce LOKNI a ihned si mohou načepovat perlivou či neperlivou.

Videonávod – jak používat  LOKNI.

Výhody čerpaní přes appku? 

Všichni mají dokonalý přehled o svém pitném režimu, denní limit jsou 3 litry vody. Vidí svou osobní statistiku – tedy kolik ušetřili kilogramů plastů, PET lahví, množství CO2, které by vzniklo během přepravy balené vody. Získají zároveň celkovou statistiku celé komunity školy.

Stáhnout appku pro Android LOKNI/Filtermac a začít čerpat
Stáhnout appku pro iOS LOKNI/Filtermac a začít čerpat

Proč pít z LOKNI? 

Díky komplexní filtraci přes filtry z aktivního uhlí odstraní LOKNI z vody veškeré nežádoucí chutě a pachy a odebere všechny částice a nečistoty větší než 5 mikronu, které se v běžné kohoutkové vodě nachází. Díky speciálnímu ošetření vody pomocí UV světla také zlikviduje nežádoucí bakterie a mikroorganizmy.

LOKNI a VŠE 

VŠE nabízí alternativu k balené vodě již od srpna 2017, kdy proběhla instalace prvního filtračního zařízení LOKNI na Jarově. Druhý (2018) a třetí (2019) je k dispozici ve Staré budově Žižkov. Za tu dobu pomohli studenti a zaměstnanci ušetřit přibližně 13 tun plastů (519 200 PET lahví).

I když se v covidovém roce pilo na školách méně, podařilo se i díky VŠE ušetřit celkem 4 535 808 PETek – tedy počet lahví, které nikdy nesjely z výrobní linky.

 

Více na www.lokni.cz

  • Autor: Webmaster
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: